Monaco e merr Yedderin në vend të Falcaos  

14 gusht 11:36

Radamel Falcao pritet të largohet nga Monaco në këtë afat kalimtar, derisa skuadra francez nuk ka humbur kohë dhe e ka gjetur zëvendësuesin e tij. Bëhet fjalë për sulmuesin Wissam Ben Yedder, i cili ishte pjesë e Sevillas.

Monaco e ka paguar dëmshpërblimin prej 40 milionë euro, ndërsa sulmuesi ka nënshkruar një kontratë pesë vjeçare.

Yedder ka shënuar për Sevillan 70 gola në 138 paraqitje, kurse ishte transferuar në Spanjë nga Toulouse në vitin 2016.

/Epoka e re/

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Prishtinë - Investimet në infrastrukturën e rrjetit të ujësjellësit dhe…