Monchengladbachu regjistroi fitore bindëse ndaj Union Berlinit

31 maj 17:31

Borussia Monchengladbach arriti sot një fitore bindëse ndaj FC Union Berlin (4-1),

Skuadra vendase ishte dominuese ndaj Unionit, pranaj edhe fitorja ishte bindëse. Golin e parë në ndeshje e shënoi Florian Neuhaus në minutën e 17-të. Dy gola realizoi Marcus Thuram, kurse golin e katërt e shënoi Alassane Plea. Për mysafirët golashënues ishte Sebastian Andersson.

Nga ora 18:00 zhvillohet ndeshja në mes Paderborn 07 dhe Borussia Dortmund.

(V.Z / Epoka e re)

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Rreth tre mijë tonë duhan, në vlerë mbi 300 milionë…