Mori postin e ministrit të Jashtëm, Rama i delegon kompetencat Gent Cakajt

23 janar 2019 | 10:26

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, gjatë ceremonisë së marrjes së detyrës si ministër i Jashtëm, ka treguar se nuk do të jetë ai që do ta drejtojë këtë institucion, por Gent Cakaj.

“Është fjala më e shkurtër në jetën time. Unë në funksionin tim si ministër i Jashtëm i delegoj zotit Gent Cakaj drejtimin e kësaj ministrie dhe përfaqësimin në institucionet ndërkombëtare”, u shpreh Rama, raporton “Top Channel”.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Deklarata e presidentit, Hashim Thaçi se bashkimi i Mitrovicës është…