Moti nesër në Kosovë

01 gusht 16:40

Nesër do të mbajë mot i nxehtë dhe relativisht i qetë, transmeton Klan Kosova.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 15-16 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 27-30 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes në rrafshin e Kosovës, ndërsa në Dukagjin do të fryjë erë nga i njëjti drejtim me shpejtësi maksimale deri 11m/s.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Në Serbi nëntë persona kanë vdekur nga Covid-19 në 24…