Moti për këtë javë

09 shtator 10:20

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë kësaj jave do të mbajë mot i qetë dhe me vranësira të shpërndara.

Sipas IHMK-së, temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 13-15 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëviz ndërmjet 24-28 gradë celsius.

“Në viset malore dhe përgjatë tyre, temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 9-11 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 22-24 gradë celsius. Do të fryjë erë e lehë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes”, është thënë në njoftimin e IHMK-së.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Analisti politik Agon Maliqi ka vlerësuar se në zgjedhjet e…