Mourinho e dëshiron Xhakën te Roma

27 maj 15:00

Mesfushori shqiptar  Granit Xhaka mund të largohet nga Arsenali gjatë afatit kalimtar të verës.

“Gianluca Di Marzio” shkruan se Roma është klubi që ka shprehur interesim për mesfushorin nga Kosova dhe ka filluar bisedimet me përfaqësuesit e tij.

Trajneri Jose Mourinho e dëshiron reprezentuesin zviceran në skuadër, derisa 28-vjeçari ka kontratë të vlefshme me Arsenalin deri më 2023, teksa në tregun e transferimeve vlerësohet me 22 milionë euro.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare (QKMF) në Podujevë ka përfituar…