Muja në formacionin e javës në Belgjikë 

18 shtator 2023 | 13:23

Sulmuesi nga Kosova, Arbnor Muja u aktivizua në minutën e 64-të, por shkëlqeu në Antwerp të Belgjikës. Muja asistoi për 2-0 në minutën e 68-të dhe shënoi për 3-0 në minutën e 84-të.

Antwerp fitoi 3-0 në rrugën drejt Westerlo të premten mbrëma. Ndeshja u zhvillua në kuadër të xhiros së shtatë të kampionatit belg. Antëerp ka 11 pikë nga gjashtë ndeshje. Muja është zgjedhur në formacionin më të mirë të javës në Belgjikë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ndërsa shprehet se është mirë edhe pse ka kaluar një…