Mustafa: Për LDK-në, kufijtë e Kosovës janë të paprekshëm

14 shkurt 2019 | 16:00

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, ka thënë se për këtë parti, kufijtë e Kosovës janë të paprekshëm.

Qytetarë të nderur, për LDK-në, kufijtë e Kosovës janë të paprekshëm. Është i ndaluar dialogu për kufijtë, për territorin, për pavarësinë e shpallur më 17 shkurt 2008! Hapja e dialogut për kufijtë, është vetagresion naj shtetit dhe territorit të Kosovës.  Nëse dikujt i ka mbetur të bëjë pazare me korrigjimin e kufijve , ai mund të korrigjoj vetëm mexhat e arave të veta, jo kufijtë e Kosovës”, ka shkruar Mustafa në llogarinë e vet në “Facebook”.

/Epoka e re/

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Profesori i marrëdhënieve ndërkombëtare, Afrim Hoti, ka thënë se Kosova…