Mustafa uroi kancelarin austriak, Sebastian Kurz

18 dhjetor 22:28

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka uruar kancelarin e ri austriak, Sebastian Kurz, i cili u betua sot në Vjenë.
Në mesazhin e tij, Mustafa ka shprehur bindjen se vizioni i kancelarit Kurz garanton thellimin e bashkëpunimit ndërmjet dy shteteve.

“LDK është krenare me Partinë Popullore Austriake dhe lidershipin e saj fitues”, ka shkruar Mustafa.

Kancelari, Sebastian Kurz e ka falënderuar kryetarin Mustafa për urimet.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Zëdhënësi i AAK-së, Muharrem Nitaj ka reaguar pas rezultatit të…