Ndërpritet seanca e Kuvendit të Kosovës

23 shtator 13:15

Seanca e sotme parlamentare është ndërprerë për shkak të kuorumit.

Derisa po votohej për shqyrtimin e parë të Projektligjit nr.08/L-147 për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit nr. 04-131 për skemat pensionale të financuara nga shteti është konstatuar se nuk kishte numër të mjaftueshëm të deputetëve.

“Shihemi javën e ardhshme”, ka thënë kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, me bashkëpunëtorë, ka pritur zëvendëspresidentin…