Nëse shkon Mbappe, Ronaldo vjen në PSG

12 janar 2022 | 11:00

Paris Saint Germain po planifikon një lëvizje për të sjellë superyllin e Manchester United, Cristiano Ronaldo në Francë për të zëvendësuar Kylian Mbappe në largim.

PSG-ja thuhej se ishte e interesuar për një lëvizje për kapitenin e Portugalisë verën e kaluar kur Mbappe dukej se do t’i bashkohej Real Madridit.

Kjo lëvizje mund të ndodhë përfundimisht me skadimin e kontratës së Mbappes në kryeqytetin francez dhe Ronaldo që ka rënë në mosmarrëveshje me trajnerin e përkohshëm të United, Ralf Rangnick.

Nëse Ronaldo dëshiron të largohet nga “Old Trafford”, më pak se 12 muaj pas kthimit në ish-klubin e tij, PSG do të ishte destinacioni i tij më i mundshëm pasi nuk kishte luajtur kurrë më parë në ligën franceze.

Ai gjithashtu do të bashkohej me Lionel Messin për herë të parë ndonjëherë në një kombinim të dy prej më të mëdhenjve të të gjitha kohërave një mundësi reale. Gjithçka varet, megjithatë, nga largimi i Mbappe nga parisienët në fund të sezonit me zemrën e tij të vendosur te Real Madrid.

Ai do të shpresojë që një lëvizje në kryeqytetin spanjoll do ta bëjë atë të arrijë të njëjtat lartësi siç arriti Ronaldo gjatë kohës së tij në ‘Los Blancos’.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Artan Behrami, ka dhënë dorëheqje nga shefi i zyrës për…