Nesër diskutohet implementimi i masave të reja fiskale

03 janar 2018 | 17:07

Nesër e enjte (4 dhjetor) ministri i Financave Bedri Hamza do të pret në takim kryetarin e Odës Ekonomike të Kosovës Safet Gerxhaliu, kryetarin e Odës Amerikane në Kosovë Arian Zeka si dhe kryetarin e Klubit të Prodhuesve të Kosovës Astrit Panxha.

“Në këtë takim do të diskutohet për implementimin e masave të reja fiskale për vitin 2018, të ndërmarra nga Qeveria e Kosovës – Ministria e Financave si dhe për përmirësimin e ambientit të të bërit biznes në Kosovë”, thuhet në njoftimin e Ministrisë së Financave.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Thomas Strakosha po kalon një moment të artë në Serie…