Nesër mbahet mbledhje përkujtimore për regjisoren Arzana Kraja

14 nëntor 18:07

Të premten, me 15.11.2019, me fillim nga ora 12:00 në Teatrin Kombëtar, komuniteti artistik organizon takim përkujtimor për regjisoren Arzana Kraja.

Regjisorja Arzana Kraja u varros sot në varrezat e Arbërisë (ish-Dragodanit) në Prishtinë.

Në varrimin e regjisores Kraja morën pjesë qindra qytetarë, përfaqësues të institucioneve të vendit, të shoqërisë civile, përfaqësues të komunitetit artistik, miq dhe familjarë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Çmimet e naftës shënuan rritje gjatë ditës së sotit. Kështu,…