Neziraj nënshkruan me Feronikelin

16 gusht 2019 | 19:32

Feronikeli është përforcuar edhe me një tjetër futbollist, duke përforcuar kështu edhe më shumë repartin e mesfushës. Bëhet fjalë për, Haxhi Neziraj, i cili është dakorduar që t’i mbrojë ngjyrat e Feronikelit.

“Neziraj është mesfushor sulmues, i aftë për të luajtur edhe si mesfushor qendror, por edhe në pozicionin mbrapa sulmuesve i njohur si sulmues i dytë. Mesfushori, Haxhi Neziraj, është i lindur më  16 mars 1993, në Luzern të Zvicrës dhe është 1.86m i gjatë”, thuhet në njoftimin e Feronikelit.

Neziraj është i njohur me Superligën e Kosovës, pasi ka luajtur te FC Drita e Gjilanit, ndërsa karrierë ka edhe në Evropë, pasi për shumë vite ishte pjesë e Superligës së Zvicrës, duke mbrojtur ngjyrat e FC Luzern.

Neziraj ka qenë gjithashtu pjesë e Kategroisë Superiore të Shqipërisë, kur gjat vitit 2018, bënte pjesë në skuadrën e Flamurtari FC.

Mesfushori ka gjithsej 4 paraqitje për kualifikimet e Champions League dhe dy të tjera për kualifikimet e Europa League.

Në Superligën e Kosovës, ka gjithsej 27 paraqitje.

/Epoka e re/

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Pas vendimit të Ambasadës së SHBA-së për t’u tërhequr nga…