Nga nesër hyjnë në fuqi masat e reja për targat

31 tetor 10:55

Ditën e martë, më 1 nëntor pritet që të hyjnë në fuqi masat e reja për targat. Masat e reja të propozuara të premten nga qeveria Kurti janë për shkallëzim të zbatimit të vendimit për targat e veturave të serbëve të Kosovës.

Kryeministri Albin Kurti, ka thënë se do të ketë sanksione për të gjithë ata që nuk konvertojnë targat ilegale serbe siç parashihet me vendimin e ri të Qeverisë së Kosovës.

Masat e reja për targat hyjnë në fuqi nga data 1 nëntor, kurse me qëndrimin e ri qeveritar, deri më datë 21 të këtij muaji do të vlejë vetëm masa e qortimit.

E nga 21 nëntori e deri më 21 janar do të jetë në fuqi masa e gjobitjes dhe nga 21 janari deri më 21 prill do të ketë targa provuese.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të…