Nitaj thotë se Haradinaj është njëri prej personave kyç për arritjen e marrëveshjes

16 shkurt 13:09

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) ka përshëndetur marrëveshjen në mes të presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe atij të Malit të Zi, Filip Vujanoviq për demarkacionin.

Anëtari i Kryesisë së kësaj partie, Muharrem Nitaj, ka thënë se për këtë marrëveshje merita të madh ka kryetari i AAK-së, njëherësh kryeministër i vendit, Ramush Haradinaj

“Njëri prej personave kyç për marrëveshjen ka qenë kryeministri Haradinaj. Kërkesat tona ka qenë që të rishikohet kjo marrëveshje gjithmonë me shpresën se do të zgjidhet në të mirën e Kosovës”, është shprehur Nitaj.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Sulmuesi gjerman i RB Leipzig, Timo Werner, u ka dhënë…