Një bastvënës humbi 11 mijë euro për shkak të gabimit trashanik të gjyqtarëve në Angli

01 tetor 2023 | 15:54

Derbi i djeshëm mes Tottenhamit dhe Liverpoolit që u mbyll 2-1 u la në hije nga një gabim i madh nga gjyqtarët, të cilën anuluan një gol të rregullt të Luis Diaz në pjesën e parë.

Në minutën e 34-të, kolumbiani i shpëtoi mbrojtjes dhe me një gjuajtje precize tundi rrjetën, por nga ky gol nuk erdhi, pasi gjyqtari mendonte ndryshe. Një bastvënës nga Anglia ka mbetur pa një fitim prej 9510 funte (11 mijë euro) shkaku i këtij gabimi.

Ai parashikoi që Luis Diaz, Coady Gakpo dhe Heung Min Son do të shënonin, dhe se Destiny Udogie, Yves Bissouma dhe Mac Allister do të merrnin kartonë të verdhë dhe ai i qëlloi të gjitha, përveç të parës.

“Dikush do të duhet të përgjigjet për këtë!”, ka reaguar i zemëruar ai në rrjetet sociale, duke e bërë publike edhe tiketën.

Gjyqtarët që ishin në VAR janë dënuar me mosdelegim në dy ndeshjet e radhës në Ligën Premier.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Përballë tensioneve të fundit në veri të Kosovës, pas sulmit…