Një mërgimtar gjendet i vdekur në Gjilan, u raportua i zhdukur në muajin janar

27 shkurt 2024 | 18:19

Një person është gjetur i vdekur në bodrumin e një ashensori në Gjilan.

Burimet e gazetës online Reporteri.net, kanë thënë se viktima është M.H., 66-vjeçar, i cili ishte raportuar i zhdukur më 10 janar të këtij viti.

Zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Gjilanit Ismet Hashani konfirmoi se trupi i pajetë është gjetur në bodrumin e një ashensori, derisa prokurori me urgjencë ka dale në vendin e ngjarjes.

“Ju njoftoj se me datë 26.02.2024 rreth orës 22:37, policia e Kosovës stacioni policor në Gjilan kanë marrë një informatë se në bodrumin e një ashensori të një ndërtese në rrugën Gjilan -Kamenicë është vërejtur një person i cili dyshohet të jetë i vdekur. Lidhur me rastin është informuar prokurori i shtetit dhe të gjitha njësitet relevante, ku me urgjencë kanë dalë në vendin e ngjarjes”, ka deklaruar Hashani.

Prokurori i shtetit është informuar dhe ka urdhëruar dërgimin e trupit në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion.

Hetimet janë në rrjedhë për të zbuluar shkakun dhe rrethanat e vdekjes së tij.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci dhe presidenti i Federatës së…