Nuza ndan drejtësinë në ndeshjen Ludogorets – Spartak Trnava

18 shtator 14:52

Për herë të dytë që nga debutimi i tij në arenën evropiane, Genc Nuza do të ndajë drejtësinë në fazën e grupeve në Ligën e Konferencës.

Në fakt, UEFA ia ka besuar Nuzës ndeshjen ndërmjet skuadrës bullgare, Ludogorets dhe asaj sllovake, Spartak Trnava, në kuadër të Grupit H, e cila zhvillohet të enjten në Razgrad, në orën 18:45. Nuzës do t’i asistojnë Bujar Selimaj e Fatlum Berisha, derisa gjyqtar i katërt do të jetë Erdall Zasella.

Ndërkaq, në VAR do të jenë gjyqtarë zviceranë. Të rikujtojmë se Genc Nuza është i përfshirë edhe në programin “Mentor&Talent”, ku janë të përfshirë 20 gjyqtarët më perspektivë evropianë për edicionin 2023/24.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu, i ka reaguar kryeministrit, Albin…