Operacion i rrallë në Kosovë: 20 vjeçarit i hiqet plumbi pa i prerë kraharorin

07 janar 2018 | 22:10

Një operacion i rrallë, madje i pari në Kosovë, është realizuar nga disa doktorë.

Ky operacion ka të bëjë me heqjen e plumbit nga kraharori, plumb i cili gjendej afër zemrës së një 20 vjeçari.

Doktor Salih Krasniqi, përmes një postimi në profilin e vet në “Facebook”, i ka treguar edhe fotografitë se si është realizuar operacioni.

Por ky operacion, është bërë pa u prerë fare kraharori dhe ka zgjatur vetëm 19 minuta.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Në vijim të operacionit kundër lëndëve narkotike, të dielën policia…