Pacolli u shpreh ngushëllime familjarëve të të vdekurve nga aksidenti në Kroaci

25 korrik 2021 | 10:45

Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli ka reaguar pas aksidentit që ndodhi sot në Brod të Kroacisë, ku një autobus i linjës Franfurt-Prishtinë është rrokullisur dhe raportohet se të paktën dhjetë persona kanë humbur jetën.

Përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, Pacolli u ka shprehur ngushëllime familjarëve të të vdekurve.

“Një aksident tragjik, me së paku 10 viktima ka ndodhur këtë mëngjes në Brod të Kroacisë me autobusin kosovar të Deva Tours. Ngushëllimet e mia më të sinqerta familjarëve! Të lutemi po ashtu për shërimin e shpejtë të mbijetuarve”, ka shkruar Pacolli.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Një autobus me targa nga Kosova është aksidentuar në orët…