Papa Françesku shkon në spital

29 mars 2023 | 17:21

Papa Françesku ka shkuar në një spital të Romës të mërkurën për disa teste të planifikuara, ka thënë Vatikani.

Vatikani nuk ka dhënë detaje vetëm se vizita e papës në spitalin “Gemelli” ishte “e planifikuar më herët”.

Papa 86-vjeçar ka kaluar 10 ditë në spital edhe në korrik 2021 pas një operacioni në zorrën e trashë, raportoi “AP”.

Pak pas operacionit ai ka thënë se ishte shëruar plotësisht dhe mund të hante në mënyrë normale, por në janar ai tha se iu ishte rikthyer divertikuloza.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Programi i dytë i televizionit publik gjerman “ZDF” ka publikuar…