Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme

13 prill 17:05

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar për parashikimin e motit në dy ditët e ardhshme.

Sipas IHK-së, të mërkurën do të mbajë mot i vranët me reshje shiu dhe bore.

Ndërsa të enjten mot kryesisht i vranët.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri 4 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 5-10 gradë celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare kryesisht nga veriperëndimi 1-6 m/s”, ka njoftuar IHK-ja.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kylian Mbappe dëshiron të provojë një përvojë të re dhe…