Pele mesazh prekës për Maradonën: Një ditë do luajmë së bashku në qiell

25 nëntor 20:09

Ylli brazilian i futbollit, Pele vajtoi ndarjen nga jeta të legjendës Diego Maradona ndërsa tha se është e trishtuar të “humbasësh miqtë në këtë mënyrë”.

“Kam humbur një mik të dashur dhe bota ka humbur një legjendë. Kam shumë për të thënë, por tani Zoti duhet t’i japë familjes së tij forcë. Një ditë, shpresoj se do të luajmë futboll së bashku në qiell”, tha ai në një deklaratë të shkurtër dhënë për “Reuters”.

Diego Maradona vdiq sot nga një atak kardiak në moshën 60-vjeçar.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Sikur politika, institucione dhe shoqëria e Kosovës të punonin dhe…