Për 24 orë në Gjinekologji lindën 22 foshnje

03 dhjetor 10:27

Në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës në Prishtinë, kanë lindur 22 foshnje në 24-orëshin e fundit në kuadër të Klinikës Obstetrike Gjinekologjike.  

Në këtë klinikë, janë kryer gjithsej 21 lindje, me 22 foshnje të porsalindura, meqë  një nënë ka lindur binjakë.  

Nga foshnjat  e lindura, 15 meshkuj, 7 femra, 5 lindje me operacion dhe 11 nëna kanë lindur për herë të parë, njofton ShSKUK.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Mbrëmë nga persona të pandërgjegjshëm në qytetin e Pejës, është…