Për herë të parë në Sukë të Cermjanit mbahet aktivitet kulturor për bashkatdhetarët

01 gusht 20:16

Në Sukë të Cërmjanit të Gjakovës për herë të parë është mbajtur të mërkurën aktivitet kulturor për nderë të bashkatdhetarëve.

Ky aktivitet është organizuar nga kryetari i degës së Nismës Socialdemokrate në Gjakovë, Fazli Hoxha. 

Në këtë aktivitet ishin edhe aktori i mirënjohur Çun Lajçi dhe këngëtari Rifat Kida.

“Bashkatdhetarët gjithmonë kanë qenë mbështetësit kryesor në të gjitha rrethanat historike nëpër të cilat ka kaluar vendi i ynë. Mirënjohje dhe respekt për të gjithë bashkatdhetarët. Institucionet e Kosovës duhet të bëjnë edhe më shumë për bashkatdhetarët”, ka thënë kryetari i degës së Nismës në Gjakovë, Fazli Hoxha. 

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Tanku, sot një mjet i fuqishëm ushtarak i armatosur që…