Për rifillimin e Bundesligës vendos Merkeli

28 prill 22:55

Ndërsa sezonin 2019-2020 është zyrtarisht i përfunduar në Francë, Bundesliga vijon të shpresojë te mundësia për të rifilluar kampionatin.

Në një deklaratë të shpërdarë pas një takimi të ditës sotmes, ministrat e sporteve të 16 Landeve gjermane, e cilësojnë “si të justifikueshëm nisjen e sezonit në mesin e muajit mars dhe me dyer të mbyllura. Federata Gjermane e Futbollit duhet të marrë masat më të rrepta të mundshme për kushtet mjekësore dhe higjienike”, lexohet në komunikatë.

Të enjten është parashikuar një takim me kancelaren Angela Merkel, takim që pritet të vulosë çdo gjë, raporton “L’Equipe”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka bërë me…