Përfundon afati kalimtar në basketboll

12 shtator 2019 | 11:58

 

Ka përfunduar afati kalimtar në basketbollin e Kosovës. Klubet e Superligës, Ligës së Femrave dhe Ligës së Parë kanë bërë shumë transferime.

Ndërkohë, të premten do të bëhet hedhja e shortit për Superligën, Ligën e Femrave dhe Ligën e Parë. Edicioni i ri në basketbollin e Kosovës do të fillojë me Superkupën e Kosovës, më 24 shtator në Rahovec, në të dyja konkurrencat, derisa java e parë e Superligës do të zhvillohet më 28/29 shtator.

Lista e plotë

KB Sigal Prishtina 

 1. Muhamedali Janjeva Feronikeli
  2. Arian Mehmeti Lipjan
  3. Divine Myles Venezuela
  4. Jonathan Vade
  5. Shea Feehan
  6. Jonathan Janssen
  7. Don Polloshka  LD    Feronikeli

KB Golden Eagle Ylli

1. Valon Bunjaku          Z Mobile Prishtina
2. Samir Zekiqi     Trepça
3. Altin Morina    Z Mobile Prishtina
4. Rilind Krasniqi          Z Mobile Prishtina
5. Getoar Arifaj    Ponte Prizreni
6. Arben Camaj    SHBA
7. Jamel McKay   SHBA
8. Adger Jerome   SHBA
9. Fenner Alante   SHBA

KB Rahoveci 

 1. Bradford Christian Alexander Vllazania, Shkodër
  2. Gray Justin BristolFlyers, BM
  3. Howard Javis Edward                   Vllaznia, Shkodër
  4. Gunjina Jure – Vestri                    Islandë
  5. Tsourakis Paraskevas Rafail        Leeds Force, BR
  6. Alban Veseli                                     Golden Eagle Ylli
  7. Leonard Mekaj                                Golden Eagle Ylli

KB Bashkimi  

 1. Bridgeman Terik Gjeorgjia
  2. Hajriz Hazeri LD
  3. Ensar Muriqi LD
  4. Edison Krasniqi LD
  5. Musab Mala Lipjani

KB Ponte Prizreni 

 1. Edmond Kryeziu Vëllaznimi
  2. Holley Bennett Logan Applachian State University
  3. Arnold Sanders II Coastal Carolina University

KB Feronikeli

Granit Makolli
Engjull Sollova     Prishtina e Re
Rinor Ahmeti       Don Bosko
Branodon Scott    Ponte Prizreni
Darius Huggins    SHBA
Gent Shala           Don Bosko

KB Trepça

 1. Xavier Givhan Williams
  2. Derek Lawrence Hanes
  3. Arthur Edward Boyce
  4. Collin Patrick Kennedy

KB Lipjani 

 1. Stuckey Demarkus SHBA
  2. Bruce Tamas ARMENIA

KB Peja 

 1. Henrik Sirko Zabok, Kroacia
  2. Kouasi Jacquez Willy Pornic, Francë
  3. Drilon Hajrizi Bashkimi
  4. Beq Kovaqi Feronikeli
  5. Ergin Grosha Ponte Prizreni
  6. Malcolm Armstead Aftershocks SHBA
  7. Albin Berisha Borea
  8. Ermal Bojku Penza
  9. Valtrim Kastrati Penza
  10. Dorian Deqani Penza
  11. Fisnik Kraki Penza
  12. Aldin Qallaku Penza
  13. Jamichael Morgan Seattle, SHBA
  14.Mirza Muriq

KB Bashkimi Femrat 

 1. Aisha Balarabe SHBA Bursa TUR
  2. Arbnore Përquku Penza
  3. Saranda Daci Prishtina
  4. Arba Hashani Prishtina

KB Prishtina Femrat 

 1. Enxhi Xhanaj Shqi Tirana
  2. Danisha Shaë Bashkimi
  3. Fjolla Ajeti Kastrioti
  4. Tringa Ukaj Penza
  5. Yamison Nyilah SHBA
  6. Jeta Zeka Penza

KB New Basket 

 1. Drin Rexha Lipjani
  2. Ardit Memqaj Vëllaznimi

KB AS Kastrioti 

Drin Krasniqi  LD Prishtina e Re
Endrit Ibrahimi LD Prishtina e Re
Edin Peci Kerasan Prishtina
Albion Preniqi
Dren Morina
Arber Shala
Dren Kllokoqi
Avdi Metaj

 

KB Vëllaznimi 

 1. Xavier Newson Kalaja
  2. Bujar Çeku Penza

KB AS Prishtina (ish Don Bosko)

 1. Don Polloshka LD
  2. Bledar Thaçi
  3. Nart Jashari

KB Megasport

 1. Vigan Maloku
  2. Idoll Pallushi LD

KB Drita 

 1. Qëndrim Demi Lipjani
  2. Enis Morina LD
  3. Arbon Bllaca  LD
  4. Diant Maksuti  LD

KB United Basketball 

Enis Morina LD Drita
Arbon Bllaca  LD Drita
Diant Maksuti  LD Drita

Prishtina e Re 

 1. Lorik Kllokoqi
  2. Arber Smajli
  3. Donat Musa LD

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kandidatja për kryeministre nga radhët e LDK-së, Vjosa Osmani, ka…