Përfundon sezoni për Fernandezin

25 prill 2024 | 16:47

Mesfushori i Chelseat, Enzo Fernandez do të humbasë pjesën tjetër të sezonit për shkak të operacionit.

Argjentinasit iu desh t’i nënshtrohej një operacioni pasi ai po luante pavarësisht dhimbjeve në muajt e fundit për të ndihmuar Chelsean në momentet vendimtare të sezonit. Ai do të jetë jashtë fushës për disa javë, dhe pritet të jetë 100 për qind i gatshëm për Copa America dhe fillimin e sezonit të ardhshëm.

Mesfushori argjentinas ka zhvilluar këtë sezon 40 paraqitje në të gjitha garat, duke realizuar shtatë gola dhe duke kontribuar me tre asistime.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, paralajmëroi se Evropa po përballet…