Përurohet biblioteka në gjimnazin ‘Hamëz Jashari’ në Skenderaj

21 shkurt 2024 | 15:14

Në 57-vjetorin e themelimit të Gjimnazit “Hamëz Jashari” dhe në 74-vjetorin e lindjes së Hamëz Jasharit, Komuna e Skenderajt ka përuruar bibliotekën në këtë shkollë, me një fond të kënaqshëm të librave.

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Fadil Nura është shprehur se për nxënësit e shkollës është krijuar dhe një ambient i ngrohtë për lexim, për të gjithë ata që e duan librin.

“Një investim si ky që përmbush zotimin tonë për krijimin e kushteve në arsim, po bëhet për herë të parë në Gjimnazin ‘Hamëz Jashari’”, ka shkruar Nura në “Facebook”.

May be an image of table and indoorsMay be an image of 2 people, people studying, table and indoorsMay be an image of 3 people and textMay be art of 4 peopleMay be an image of 1 person, studying, book and textMay be an image of 10 people

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Presidentja Vjosa Osmani ka pritur të mërkurën në takim shefin…