Pesë skuadra interesohen për Muriqin

11 shtator 12:30

Forma e lartë që ka treguar Vedat Muriqi me fanellën e Përfaqësueses së Kosovës, por edhe me Fenerbahçen e më herët edhe me Rizesporin, ka bërë që disa skuadra të interesohen për shërbimet e tij.

“Teamtalk” raporton se 25-vjeçari pëlqehet nga dy skuadrat e Premierë Ligës, Tottenham Hotspur dhe Southamptoni. Interesim për ish-anëtarin e Lirisë së Prizrenit kanë shfaqur edhe tri skuadrat e Serisë A, Lazio, Fiorentina dhe Napoli.

Çmimi i Muriqit është rritur shumë, kurse Fenerbahçe kërkon të paktën 20 milionë euro për shërbimet e tij.

/Epoka e re/

 

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Këshillën e dhënë nga një qytetar në takimin e për…