Pioli para sfidës me Dortmundin: Ndeshje që ndryshon sezonin, djemtë do japin shpirtin në fushë

28 nëntor 2023 | 11:55

AC Milan përballet me Borusssia Dortmund në shtëpi të martën, për ndeshjen e vlefshme për Champions League. Për këtë takim grupi, ka dalë në konferencë trajneri i kuqezinjve, Stefano Pioli.

Të gjitha ndeshjet mund të ndryshojnë sezonin. Ne e dimë objektivin tonë. Është e qartë se nesër është një hap i rëndësishëm dhe pothuajse vendimtar. Ne do ta përballojmë atë me mentalitetin e duhur.

Momenti i mëkatarit dhe ngjashmëritë mes fituesve të “Davis Cup”, Italisë dhe Milanit: “Do të ishim të lumtur nëse Siner do të ishte i pranishëm në ndeshjen nesër në mbrëmje për ta uruar personalisht. Ishte e qartë se ekipi kombëtar i tenisit ishte mirë, urime jo vetëm për Janik, por edhe trajnerit Volandri dhe të gjithë stafit. Kur arrin të krijosh këtë ndjeshmëri me të gjithë pjesëmarrësit, je gjithashtu i gatshëm të kapërcesh vështirësitë dhe të kapërcesh kufijtë e tu. Një situatë për të cilën edhe ne kemi punuar shumë: gjetja e zgjidhjeve dhe jo gjetja e fajtorit. Nesër do të na duhet një performancë dhe shpirt në ekip”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
NBA ka dhuruar fitoren më të thellë në këtë sezon…