Pjesa e parë: Vëllaznimi-Drenica (1-0) dhe Llapi-Gjilani (0-0)

08 prill 2018 | 14:53

Vëllaznimi është duke e mposhtur Drenicën pas pjesës së parë të ndeshjes që po zhvillohet në Gjakovë, me rezultat 1-0.

Vendasit kanë mbetur pas katërmbëdhjetë minutave lojë me një lojtar më pak, pasi Altik Muhxaheri  u përjashtua me karton të kuq. Dhjetë minuta më pas, Vëllaznimi e shënoi golin e parë nëpërmjet Lekë Vulës (1-0). Ndeshja tjetër në mes Llapit dhe Gjilanit ka përfunduar pa gola në pjesën e parë.

Redaksia online
(e.r. / epokaere.com)

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Derbi i La Ligës dhe skuadrave nga Madridi, Realit dhe…