Plaka befasohet kur sheh burrin që i ngjan Adem Jasharit, i kishte mbetur pikë ta ushqente

28 nëntor 08:44

Këtë javë në emisionin Kojshia Show ishin dy mysafirë shumë të veçantë, njëri aktor që interpreton Skënderbeun, pra bëhet fjalë për Xhevat Limanin dhe ish-ushtarin e UÇK-së Bekim Hoti, ku ky i fundit ngjanë shumë me komandantin legjendar Adem Jashari.

Sozia e Adem Jasharit, në këtë emision befasoi një loke 90-vjeçare, e cila mbeti e habitur kur e pa ngjashmërinë e tij me komandantin legjendar.

Lokes i kishte mbetur pikë në zemër që ta ushqente me bukë komandantin legjendar, andaj, ajo kishte sjellë një bukë në emision, të cilën ia dhuroi ish-ushtarit të UÇK-së, Bekim Hoti.

“Më ka mbetur merak që s’kam mundur t’i jap bukë Adem Jasharit…Më duket se tash do ta bëjë gjumin rehat…Ne iu kemi dhënë bukë ushtarëve të UÇK-së në Prizren. I kam thënë djalit që të sjellë ushtarët e UÇK-së që e kanë shpëtuar popullin. Iu kam bërë bukë 27 pjesëtarëve të UÇK-së. Bukë s’kam pasur mjaftueshëm dhe kamë kërkuar në komshi. Por suxhuk kam pasur boll. I kam ushqyer të gjithë”, rrëfen lokja që tashmë është 90-vjeçare.

Lutet që të mos ketë luftë, por edhe nëse bëhet sërish, lokja do të ushqente me bukë ushtarët me mundësitë që ka.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Gazetari dhe publicisti Fahri Musliu, ka rrëfyer hollësisht një lajm…