Policia gjenë një mini- bunker në argjendarinë “Baraku”

03 dhjetor 2023 | 21:30

Policia e Kosovës ka vazhduar aksionin e nisur para disa ditëve në disa lokacione të Kosovës, e që ka të bëjë me grabitjen në Suharekë.

Si redhojë e kësaj, mbrëmjen e se dielës policia është stacionuar në qendër të Prishtinës saktësisht tek argjendaria “Baraku”.

Aty po dyshohet për një mini- bunker (Strehim i posaçëm, zakonisht i futur përgjysmë në tokë, me mure të trasha betoni e me frëngji) në të cilën ekipet e hetuesisë po dyshojnë se ka të fshehur ari, raporton Indeksonline.

Indeksonline ju ka sjelluar pamje në kohë reale të aksionit të policisë në argjendari.  

Nga ngjarja e grabitjeve në Suharekë, një person është vrarë, dy policë janë plagosur një është lënduar dhe shtatë të dyshuar janë arrestuar.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, priti në takim…