Presidenti Macron arrin në Beograd

15 korrik 15:59

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka arritur në Beograd për një vizitë dyditore.

Kjo vizitë në Serbi është duke u konsideruar si një ripohim i miqësisë historike të dy vendeve.

Aeroplani presidencial i Macronka ateruar në orën 15:30 në aeroportin “Nikola Tesla” të Beogradit, ku është pritur me nderime të larta shtetërore nga garda ceremoniale dhe presidenti Aleksandër Vuçiq.

Macroni është udhëheqësi i parë francez që viziton Beogradin pas dy dekadash.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor (MMPH), Fatmir Matoshi, ka…