Presidenti Thaçi përkujton Rexhep Malën dhe Nuhi Berishën

11 janar 11:45

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka përkujtuar dy veprimtarët e çështjes kombëtare, Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha, me rastin e 34-vjetorit të rënies së tyre.

“Sot është 34-vjetori i rënies heroike të Rexhep Malës e Nuhi Berishës, dy veprimtarëve të hershëm të rezistencës dhe përpjekjeve tona për liri e pavarësi. Ishin të papërkulur me qëndrimet e tyre dhe do t’i kujtojmë gjithmonë si atdhetarë të mëdhenj”, ka shkruar Thaçi në llogarinë e vet në “Facebook”.

Sot është 34 vjetori i rënies heroike të Rexhep Malës e Nuhi Berishës, dy veprimtarëve të hershëm të rezistencës dhe pë…

Posted by Hashim Thaçi on Donnerstag, 11. Januar 2018

 

 

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kandidati për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, njëherësh deputet i Kuvendit,…