Presidentja Osmani informohet për sigurinë nga drejtori i AKI-së

08 nëntor 20:36

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, është takuar me drejtorin e Agjencisë Kosovare për Inteligjencë, Petrit Ajeti.

Osmani dhe Ajeti, kanë biseduar lidhur me zhvillimet e fundit në veri të vendit.

Ajo u informua nga kreu i AKI-së për situatën aktuale të sigurisë kombëtare.

“Në takim u diskutua edhe për vazhdimin e koordinimit të të gjitha institucioneve të sigurisë në vend për të garantuar mjedis të sigurt për të gjithë qytetarët e Republikës”, thuhet njofton Zyra e Presidentës.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Presidentja Vjosa Osmani ka pritur sot në takim kryetarin e…