Princ Harry bëhet xheloz për “suksesin” e Meghan Markle

02 tetor 2023 | 15:56

Princi Harry mund të jetë duke përjetuar ndjenja xhelozie dhe pasigurie për shkak të statusit në rritje të gruas së tij Meghan Markle në jetën e Hollywood-it.

Gjatë një paraqitjeje publike së fundmi në eventin e bamirësisë të Kevin Costner, Harry u shfaq “i panikuar”, “i hutuar” ndërsa Meghan qëndronte me vetëbesim.

Ngjarja ishte e mbushur me personalitete të famshme si Oprah Ëinfrey, Ellen DeGeneres dhe prindërit e Katy Perry-t, një mënyrë jetese me të cilën Meghan ishte mësuar para martesës së saj me Dukën.

Terapistja dhe ekspertja e marrëdhënieve Sally Baker, duke folur për “The Mirror”, pranoi se betejat e Harry-t janë të kuptueshme pasi fama dhe ndikimi i Meghan vazhdojnë të rriten.

“Është e kuptueshme që Harry mund të shqetësohet pasi gruaja e tij Meghan fiton famë dhe ndikim më të madh se ai”, vuri në dukje Baker.

“Përqendrimi në mirënjohjen për marrëdhënien e tyre ndihmon për t’i mbajtur gjërat në perspektivë. Harry duhet të shmangë ta shohë suksesin e Meghan si një konkurrencë dhe në vend të kësaj t’i shohë ata si një ekip që mbështesin njëri-tjetrin.

“Vëmendja e saj e shtuar mund të sjellë gjithashtu vëmendje pozitive për aspiratat e tij. Terapia mund t’i ofrojë Harry-t një hapësirë për të përpunuar çdo emocion të vështirë ose pasiguri që lind.”

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kapiteni i Ballkanit, Edvin Kuç edhe zyrtarisht është ftuar nga…