Prishtina e vërshuar nëpërmjet fotografive

23 qershor 2024 | 21:17

Rrugët e kryeqytetit të Kosovës, Prishtinës, janë vërshuar në pasditen e së dielës, si pasojë e një shiu të rrëmbyeshëm. Situatë më kritike është raportuar në lagjet Bregu i Diellit dhe Mati.

Nënkryetari i Prishtinës, Alban Zogaj, ka thënë se ekipet emergjente janë në teren, bashkë me zjarrfikësit, për të sanuar gjendjen.

Nuk dihet çfarë dëme ka shkaktuar ky shi, pas një jave me temperatura të larta.

Foto: Arben Hoti/REL

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Prishtina që pas orës 18:00 është përfshirë nga shiu i…