Prishtina, fituese e Kupës

27 maj 2018 | 18:45

Skuadra e Prishtinës është fituese e Kupës së Kosovës në futboll për edicionin 2017/2018.

“Bardhekaltërit” në finale e mposhtën Vëllaznimin, pas ekzekutimit të penalltive me rezultat 5-4. Koha e rregullt përfundoi 1-1, sikurse edhe vazhdimet. Në penallti ishte Prishtina më e sigurt duke shënuar pesë herë, derisa Vëllaznimi shënoi katër herë. Yll Myrta e humbi penalltinë e katërt dhe vendimtaren për kuqezinjtë e Gjakovës.

Redaksia online
(e.r. / epokaere.com)

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ambasadori i Mbretërisë së Suedisë në Kosovë, Henrik Nilsson, ka…