Prishtina shkatërroi Besën, merr vendin e parë

10 mars 2021 | 15:46

Skuadra e Prishtinës e ka shkatërruar Besën e Pejës, pasi e mposhti sot në stadiumin “Fadil Vokrri” me rezultat 5-1.

Në minutën e 14-të, Abazi e kaloi skuadrën kryeqytetase në epërsi 1-0. Shtatë minuta me vonë Krasniqi realizoi për 2-0. Pas tridhjetë minutave lojë, Leotrim Kryeziu realizoi golin e tetë për kryeqytetasit.

Në fillim të pjesës së dytë, Besa realizoi golin e parë nëpërmjet Sheqerollit.   Prishtina me pas realizoi edhe dy gola nëpërmjet Mankenda dhe Prapashtica.

Pas tri pikëve të fituara, Prishtina është në vendin e parë me 30 pikë. Besa vazhdon të jetë e fundit me vetëm 7 pikë.

/Epoka e re/

Gjashtë gola në ndeshjen Llapi-Drenica, Trepça ’89 ndan pikët me Feronikelin

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Naime Jakup Morina, shpall të pavlefshme Diplomën e Masterit të…