Profesori austriak: Qeveria e rrëzuar do të jetë fitore e Pirros

26 mars 08:45

Forian Bieber, profesor i Qendrës për Studime Juglindore në Universitetin e Grazit, ka reaguar pas rrëzimit të qeverisë së udhëhequr nga Albin Kurti përmes një mocioni të mosbesimit të iniciuar nga LDK-ja, edhe vetë pjesë e qeverisë.

“Lëvizje e papërgjegjshme me shumë përgjegjës: Grenellin, Thaçin dhe shumicën e LDK-së. Do të jetë fitore e Pirros. Aleancës BE-ShBA iu shkaktuan dëme të pariparueshme dhe dyshoj se do të kalojë ndonjë marrëveshje”, shkruan ai në “Twitter”, duke kërkuar ndërhyrje: “Koha që BE-ja të ndërhyjë”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Mbrëmë  vonë ndërroi jetë një paciente 71-vjeçare nga Tirana, e…