Publikohen imazhet tronditëse të ushtarit ukrainas që u kap rob nga Rusia

23 shtator 23:51

Ministria e mbrojtjes e Ukrainës ka postuar në Twitter imazhet tronditëse e një ushtari, i cili ishte kapur rob nga forcat ruse.

Mykhailo Dianov, duket në foto përpara se të kapej nga Rusia dhe pas lirimit të tij nga robëria.

Ai është dukshëm më i dobët në imazhin e fundit.

“Ushtari ukrainas Mykhailo Dianov është ndër ata me fat në krahasim me disa nga shokët e tij të burgosur të luftës”, tha ministria në Twitter.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryeministri Albin Kurti ka shkruar në 1-vjetorin e gjysmë të…