Publikohet audio-mesazhi i fundit i Sala: Avioni po shkatërrohet. Kam frikë!

23 janar 11:01

“Jam në avionin që duket sikur po shkatërrohet dhe po shkoj në Cardiff. Nëse brenda një ore e gjysmë nuk keni lajme nga unë, nuk e di nëse do të dërgojnë dikë që të më kërkojë, pasi nuk do të më gjejnë. Sa frikë që kam”.

Gazeta argjentinase “El Clarin”, në faqen e saj të internetit ka publikuar mesazhin audio që futbollisti Emiliano Sala i ka dërguar në “Whatsapp” miqve të tij përpara se avioni me të cilin po udhëtonte të zhdukej nga radarët, pranë Britanisë së Madhe.

Avioni po udhëtonte nga Nanta e Francës në Cardiff të Uellsit, pasi futbollisti kishte arritur marrëveshjen për të luajtur me klubin e Premier Ligës.

Sipas medieve angleze, piloti i avionit Piper PA-46 kishte arritur të ngrihej në fluturim vetëm në tentativën e katërt, duke qenë se tre përpjekjet e para nuk ishin të suksesshme për shkak të motit të keq. /tch/

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Shefik Surdulli Shihni, në të gjitha etapat e luftës së…