Publikohet lista e plotë e shteteve konkurruese në “Eurovision 2024”

12 mars 2024 | 14:39

Ka përfunduar përzgjedhja e këngëve për “Eurosong” këtë vit.

Te njohur janë edhe përfaqësuesit e 37 shteteve që garojnë në këtë garë muzikore.

Përzgjedhja e këngëve rezultoi me disa ndryshime edhe në bastet e Eurovisionit.

Megjithatë, për Kroacinë situate është ende e pandryshuar. Ukrainasit Alyona Alyona dhe Jerry Heil renditen në vendin e dytë.

Kujtojmë që na ndajnë më pak se dy muaj nga Eurovision Song Contest. Gara do të zhvillohet në Malmö. Gjysmëfinalet janë caktuar për 7 dhe 9 maj, ndërsa finalja e madhe është 11 maj.

Më poshtë keni listën e plotë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Presidenti i FFK-së, Agim Ademi, ka vizituar punimet në stadiumin…