Putini ndalon kamionët me mallra nga Perëndimi të kalojnë territorin rus

29 shtator 14:46

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka nënshkruar një dekret këtë të enjte lidhur me transportin e mallrave nga Perëndimi.

Me anë të këtij dekreti, Putin ka autorizuar qeverinë që të ndalojë disa kamionë perëndimorë që të kalojnë në territorin e Rusisë, shkruan Aljazeera.

Ndalimi, i cili zbatohet për automjetet që transportojnë mallra, hyn në fuqi menjëherë dhe zbatohet për vendet me kufizime të ngjashme kundër Rusisë për shkak të pushtimit të Ukrainës.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Shkruan: Berat Dakaj Shkrimtarët ukrainas, brenda dhe jashtë Ukrainës, që…