Qindra shkolla mbyllen në Malajzi pasi nxënësit u sëmurën

25 qershor 11:17

Mbi 400 shkolla në rajonin Johor të Malajzisë u mbyllën, pasi 75 nxënës përjetuan vështirësi në frymëmarrje dhe të vjella.

Shkollat në zonën industriale Pasir Gudang u tha se do të mbeten mbyllur deri të enjten, pasi autoritetet të hetojnë incidentin.

Kryeministri i Malajzisë, Mahathir Mohamad, është zotuar se do të ndërmarrë veprime të ashpra kundër atyre që janë përgjegjës.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Asambleja Parlamentare e Këshillit të Evropës votoi për kthimin e…