Rama: Mbi 2 milionë turistë të huaj vizituan Shqipërinë gjatë muajit gusht

10 shtator 2023 | 09:44

Mbi 2 milionë turistë të huaj vizituan Shqipërinë vetëm gjatë muajit gusht. Shifrat janë publikuar nga kryeministri Edi Rama, i cili thotë se edhe muaji shtator po vijon me flukse të larta.

“Mirëmëngjesi dhe me shifrat zyrtare që tregojnë se Shqipëria mikpriti mbi 2 milionë vizitorë të huaj vetëm gjatë muajit gusht, teksa sezoni veror po vazhdon me flukse të larta edhe në shtator duke premtuar për një vit me rezultate spektakolare në turizëm, ju uroj një të diel të qetë”, shkruan Rama.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Sot është dita e Kombëtares së Shqipërisë, e cila rikthehet…