Rama për draft-statutin e Asociacionit: Ata që shajnë pa e ditur përmbajtjen, frikën e kanë se mos e humbasin armikun

09 qershor 20:25

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka folur pas reagimeve që pati dërgesa e draft-statutit të Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe që ai e bëri tek presidenti i Francës, Emmanuel Macron dhe kancelari i Gjermanisë, Olaf Scholz.

Me anë të një postimi në “Twitter”, Rama ka thënë se ata që shajnë e akuzojnë pa e ditur se çka përmban draft-statuti i Asociacionit, frikën e vetme e kanë se mos e humbasin armikun.

“Ata që shajnë e akuzojnë pa e ditur fare çka përmban draft-Statuti i Asociacionit kanë frikë vetëm nga një gjë: Se mos humbasin armikun që u krijon kushtin ekzistencial që të flasin dhe të sillen si në llogore, ndërkohë që lufta ka mbaruar në 1999 dhe armiku është mundur!”, ka shkruar Rama.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Publicisti Muhamet Mavraj ka shkruar pas reagimeve që po bëhen…